Wschowa, 19.09.2014r.
ZAPYTANIE OFERTOWE nr 14
W związku z realizacją projektu pn.: „Uruchomienie produkcji innowacyjnych stacji transformatorowych ICZ-E w przedsiębiorstwie Elektrobud S.A.” w ramach Pilotażu Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku w 4 osi priorytetowej Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, zwracamy się z uprzejmą prośbą o przedstawienie oferty na:
LAKIERNIA PROSZKOWA
dostawa, montaż i uruchomienie
- ZAMAWIAJĄCY:
ELEKTROBUD S.A.
Przyczyna Dolna 39, 67-400 Wschowa,
NIP: 925-18-66-316, REGON: 977904481
- OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
- Zadanie polega na dostawie, montażu i uruchomieniu kompletnej linii lakierni proszkowej w hali produkcyjnej mieszczącego się we Wschowie, w rejonie ul. Nowopolnej. Wykonawca powinien wykonać swoje prace tak, aby spełniany one wszystkie wymagane prawem normy i przepisy oraz aby uwzględniały najnowszy stan techniki i wiedzy inżynierskiej. Malowane elementy (podstawowy profil elementów do malowania) wg załącznika.
- Podstawowe dane dotyczące przeznaczenia lakierni:
- Podstawowy materiał malowanych detali:
- stal czarna,
- alucynk;
- Gabaryty maksymalne malowanych elementów:
- długość 3,0 m,
- szerokość 1,35 m,
- wysokość 2,5 m;
- Maksymalne obciążenie trawers: 350 kg.
- Zakładana wydajność: 40 trawers / zmianę (8 h).
- Zastosowana technologia chemicznej obróbki powierzchni przed malowaniem wraz z zastosowaniem jednowarstwowego malowania proszkowego powinna zapewnić wymaganą odporność antykorozyjną na poziomie 480 h testu w rozpylonej solance wg PN-EN ISO 9227.
- Lakiernia powinna być przystosowana do pracy w systemie dwuzmianowym.
- Podstawowy materiał malowanych detali:
- Podstawowe wymagania dotyczące parametrów i wyposażenia lakierni:
- System transportu trawers pomiędzy poszczególnymi urządzeniami – ręczny (należy uwzględnić dodatkowy tor pozwalający na dwukrotne malowanie proszkowe wybranych detali).
- Urządzenie(a) zintegrowane z systemem transportu pozwalające na zawieszanie i zdejmowanie detali bez użycia specjalistycznego sprzętu (np. bez wózka widłowego).
- Automatyczny system transportu detali przez urządzenia do chemicznego przygotowania powierzchni przed malowaniem.
- Urządzenia do chemicznego przygotowania powierzchni przed malowaniem dostosowane dla różnych dostawców chemii.
- Urządzenia do chemicznego przygotowania powierzchni przed malowaniem dostosowane do przeprowadzania poszczególnych procesów obróbki w odrębnych operacjach (niedopuszczalne jest np. mycie i proces powłokotwórczy podczas jednej operacji).
- Automatyczny system uzupełniania preparatów chemicznych w urządzeniach do chemicznego przygotowania powierzchni przed malowaniem.
- System podgrzewania kąpieli gorącą wodą przystosowany do zasilania z jednego kotła (kocioł znajduje się w zakresie oferty).
- Urządzenie do przygotowania wody demineralizowanej wraz ze zbiornikiem retencyjnym.
- Instalacja i urządzenia do magazynowania i neutralizacji ścieków z procesem filtracji na prasie filtracyjnej. Oczyszczone ścieki nie mogą przekraczać: parametrów podanych w Rozporządzeniu Rady Ministrów Dz. U. 136 poz. 964 z dnia 14.07.2006 oraz określonych wskaźników zanieczyszczenia:
BZT5 – 700 mgO2/dm3,
ChZT (metoda dwuchromianowa) – 1000 mgO2/dm3,
azot amonowy – 200 mg/dm3,
azot azotynowy – 10 mg/dm3,
fosfor ogólny – 15 mg/dm3,
węglowodory ropopochodne – 15 mg/dm3,
- Suszarka po myciu dostosowana do wymogów podanych przez dostawców preparatów chemicznych.
- Kabina proszkowa przystosowana do ręcznego napylania proszku.
- Kabina proszkowa odpowiednio dostosowana (rozmiar, kształt, konstrukcja) pozwalająca na bezproblemowe pomalowanie detali największych gabarytów, przystosowana do pracy malarza wewnątrz kabiny.
- System odzysku proszku dostosowany do wymogu trzech podstawowych kolorów plus jeden „śmieciowy”.
- Urządzenia aplikacyjne farbę proszkową produkcji Gema, przystosowane do zasilania ze zbiornika systemu odzysku proszku i z opakowania fabrycznego (kartonu) – co najmniej dwa zestawy.
- Automatyczny system transportu detali w kabinie proszkowej z regulacją prędkości.
- Automatyczny system wykrywania i gaszenia ognia w kabinie.
- Piec polimeryzacji farby proszkowej dostosowany do wymogów podanych przez dostawców farb proszkowych, zapewniający równomierny rozkład temperatury detali.
- Instalacja wykrywania gazu zainstalowana przy każdym odbiorniku zasilanym gazem. Instalacja musi być połączona z systemem sterowania lakiernią, w przypadku wykrycia wycieku gazu musi wyłączyć automatycznie wszystkie urządzenia gazowe oraz wywołać świetlny i dźwiękowy sygnał alarmowy.
- Podstawowe wyposażenie laboratorium (aparatura konieczna do przeprowadzenia kontroli parametrów wg zaleceń dostawcy preparatów chemicznych oraz co najmniej pH-metr, konduktometr i miernik grubości powłoki lakierniczej na podłożach ferromagnetycznych oraz nieferromagnetycznych)
- Lakiernia powinna być przystosowana do zabudowy dodatkowego systemu rekuperacji ciepła (system rekuperacji poza zakresem oferty).
- Opracowanie koncepcji zawiesi technologicznych detali przedstawionych w załączniku do zapytania wraz z dostawą zawiesi w ilości odpowiedniej dla określonej wydajności lakierni.
- Wykonanie wszystkich koniecznych kominów i kanałów wentylacyjnych łącznie z wyprowadzeniem ponad dach hali (przejścia dachowe poza zakresem oferty).
- Preparaty chemiczne do wykonania pierwszego zalania w ilości pozwalającej na uruchomienie lakierni oraz wykonanie testów odbiorowych (preparaty chemiczne dla przygotowania powierzchni, preparaty chemiczne dla urządzeń neutralizacji ścieków, preparaty chemiczne dla urządzeń przygotowania wody demineralizowanej).
- Wszelkie inne prace konieczne do wykonania zadania dostawy, montażu i uruchomienia kompletnej lakierni proszkowej.
- Szkolenie pracowników obsługi lakierni.
- Pozostałe informacje:
- Maksymalna powierzchnia do zabudowy kompletnej linii lakierniczej na hali produkcyjnej (zarys hali wraz z wyznaczonym miejscem dla lakierni wg załącznika):
- długość 36,00 m
- szerokość 12,00 m
- wysokość 7,00 m
- Ustawienie urządzeń oraz ich parametry muszą pozwalać na pomalowanie opcjonalne detalu o długości 6,00 m (z pominięciem strefy załadunku/rozładunku, chemicznej obróbki powierzchni oraz suszarki)
- Przed pracami montażowymi należy przedłożyć do wglądu dokumentację projektową lakierni proszkowej z technologią pracy, transportu, ergonomii i wykonania prac budowlanych.
- Oferent musi posiadać serwis na terenie Polski.
- WYMAGANE WARUNKI DOTYCZĄCE REALIZACJI ZADANIA
- Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia stanowi cenę ryczałtową.
- Minimalny okres gwarancji oraz rękojmi na całość przedmiotu zamówienia wynosi 2 lata od bezusterkowego odbioru końcowego.
- Przedmiot zamówienia uznaje się za zrealizowany po podpisaniu przez Zamawiającego bezusterkowego protokołu odbioru końcowego.
- Termin wykonania przedmiotu zamówienia Zamawiający ustala maksymalnie do04.2015r.
- Zamawiający będzie potrącał od Wykonawcy karę w wysokości 0,1% wartości kontraktu brutto za każdy dzień spóźnienia począwszy od pierwszego dnia spóźnienia na co Wykonawca wyraża zgodę.
- W przypadku gdy okoliczności „siły wyższej” czasowo uniemożliwią wykonanie zobowiązań umownych, czas wyznaczony na realizację zobowiązań umownych będzie przedłużony o czas trwania okoliczności „siły wyższej”. Zamawiający musi być o tym poinformowany w formie pisemnej w terminie do 7 dni od momentu zaistnienia okoliczności „siły wyższej”, pod rygorem naliczenia kar umownych zgodnie z ppkt. 5.
- Przez siłę wyższą rozumie się warunki atmosferyczne, wydarzenia i okoliczności nadzwyczajne, nieprzewidywalne, niezależne od dobrej woli i intencji którejkolwiek ze stron Umowy
- WARUNKI KTÓRE MUSI SPEŁNIAĆ WYKONAWCA
- Wykonawca powinien posiadać doświadczenie w dostawie i wykonaniu co najmniej 3 zamówień na wykonanie lakierni proszkowej, wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert.
- SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERT
- Oferta powinna być przygotowana na załączonym formularzu ofertowym.
- Oferta powinna być ważna co najmniej do 11.2014r.
- Wszystkie strony oferty powinny być podpisane przez osobę umocowaną do reprezentowania Wykonawcy. Wszelkie kopie dokumentów powinny być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę umocowaną do reprezentowania Wykonawcy.
- Do oferty należy załączyć:
- kompletnie wypełniony formularz ofertowy,
- odpis z właściwego rejestru lub CEIDG wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
- wykaz doświadczenia wykazującego wykonanie zadań zgodnie z pkt. IV niniejszego zapytania ofertowego,
- karty katalogowe z nazwami, modelami oraz parametrami oferowanych urządzeń, potwierdzające spełnianie przez nie parametrów z punktu II oraz VII,
- wstępne rozplanowanie urządzeń malarni wraz z krótkim opisem zastosowanych rozwiązań technicznych.
- Złożona oferta powinna być kompletna oraz zawierać zapisy jednoznaczne.
- Zamawiający nie dopuszcza zmian złożonych ofert.
- Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
- W razie potrzeby Zamawiający wezwie Wykonawcę do wyjaśnień, czy też uzupełnień złożonej oferty. Oferta nie może być uzupełniana o elementy takie jak cena, warunki płatności, terminy realizacji, warunki gwarancji i rękojmi.
- MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT
- Oferta powinna być przesłana za pośrednictwem poczty, kuriera bądź też dostarczona osobiście przez Wykonawcę w zaklejonej kopercie na adres:
ELEKTROBUD S.A., Przyczyna Dolna 39, 67-400 Wschowa.
- Na kopercie z ofertą powinien widnieć napis: „OFERTA NA LAKIERNIĘ PROSZKOWĄ”
- Termin składania ofert upływa w dniu 10.2014r. do godz. 14:00. Decyduje data i godzina przyjęcia oferty przez Zamawiającego.
- Oferta złożona po czasie zostanie odrzucona.
- KRYTERIA OCENY OFERT
- Zamawiający dokona oceny ważnych ofert w oparciu o następujące kryteria:
Lp. | Kryterium | Waga | Sposób liczenia |
1 | Cena netto oferty
|
70 | cena najniższa
x 70 cena badana |
2 | Energia elektryczna
średnie zużycie za 8 godzin pracy (kWh)* |
10 | wartość najniższa
x 10 wartość badana |
3 | Sprężone powietrzne
średnie zużycie za 8 godzin pracy (Nm3/h)* |
10 | wartość najniższa
x 10 wartość badana |
4 | Gaz ziemny
średnie zużycie za 8 godzinę pracy (Nm3/h) *[1] |
10 | wartość najniższa
x 10 wartość badana |
- Dla potrzeb wyliczenia punktów uzyskanych przez oferty zastosowane zostaną wzory z powyższej tabeli (kolumna nr 4). Suma wyników uzyskanych dla wszystkich kryteriów da łączny wynik dla danej oferty.
- INFORMACJE DOTYCZĄCE AUKCJI ELEKTRONICZNEJ
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia aukcji elektronicznej.
- Do aukcji zaproszeni zostaną Oferenci, którzy złożyli oferty niepodlegające odrzuceniu.
- Zaproszenie do aukcji zostanie przesłane drogą elektroniczną do osób wskazanych w formularzu ofertowym.
- Podczas aukcji licytowana będzie cena netto za całość zadania.
- Wykonawcy zobowiązani są do przesłania na wskazany numer faksu lub adres e-mail pisemnego potwierdzenia swojej oferty ostatecznej złożonej podczas aukcji tego samego dnia, w którym odbyła się aukcja. Potwierdzenie oferty należy przesłać na formularzu załączonym do zaproszenia do przeprowadzenia aukcji. Wersję papierową potwierdzenia należy przesłać w ciągu 7 dni na adres Zamawiającego.
- WARUNKI PŁATNOŚCI
- Podstawę do wystawienia faktury dotyczącej płatności końcowej stanowi protokół bezusterkowego odbioru końcowego. Podstawą do podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego stanowią m.in.:
- 8 godzinny bezusterkowy test działania lakierni,
- potwierdzenie podstawowych parametrów lakierni,
- potwierdzenie poziomu zużycia mediów;
- Termin płatności wynosi 30 dni od dnia wystawienia faktury końcowej.
- Sposób płatności – przelew na rachunek Wykonawcy podany na fakturze.
- Dopuszczalne jest wystawienie faktur częściowych wystawianych na podstawie protokołów odbioru prac częściowych po uprzednim zaakceptowaniu ich przez Zamawiającego.
- Dopuszczalne jest zastosowanie pierwszej płatności zaliczkowej w wysokości maksymalnie 30% wartości zamówienia.
- Płatności częściowe oraz zaliczkowe mogą stanowić maksymalnie 90% wartości zamówienia. Pozostałe 10% płatne będzie po podpisaniu bezusterkowego protokołu odbioru końcowego.
- INFORMACJE DOTYCZĄCE WYBORU NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
- Postępowanie ofertowe zostanie rozstrzygnięte najpóźniej na 30 dni od upływu terminu składania ofert, lub w przypadku organizacji aukcji na 14 dni licząc od dnia przeprowadzenia aukcji.
- Informacja na temat wyników postępowania zostanie niezwłocznie przekazana wszystkim uczestniczącym w nim Wykonawcom drogą elektroniczną.
- Zamawiający podpisze z wybranym Wykonawcą umowę na realizację zadania.
- DODATKOWE INFORMACJE
- Wykonawca przygotowuje ofertę na własny koszt.
- Zamawiający pozostawia sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.
- Po zaakceptowaniu ofert (oferty, które będą spełniać wszystkie kryteria formalne) powinno być możliwe sprawdzenie oferowanych parametrów instalacji. W tym celu zwrócimy się do zakwalifikowanych oferentów, o umożliwienie nam zapoznania się z działającym egzemplarzem oferowanej instalacji u producenta lub w innej placówce. Oferent powinien umożliwić dokonanie czynności sprawdzających w terminie do 7 dni od telefonicznego wniosku Zamawiającego.
- Postępowanie nie podlega procedurom Prawa zamówień publicznych. Wykonawcom nie przysługują środki ochrony prawnej przewidziane przez tą ustawę.
- Dodatkowych informacji udziela Pan Marcin Wilk, pod numerem telefonu
65 540 80 11 oraz adresem poczty elektronicznej wilk@elektrobud.pl,
fax 65 540 80 08. - Bezpośredni link do postępowania https://www.elektrobud.pl/zapytanie-ofertowe-nr-14/ .
* wartości średnie zużycia mediów powinny wynikać z karty katalogowej, opisów, innych dokumentów załączonych do oferty,
- ZAŁĄCZNIKI