Spawanie

Spawanie z zachowaniem standardów

Jesteśmy przekonani, że zasługujesz na najlepsze dostępne na rynku usługi. Właśnie dlatego ciągle się rozwijamy i powiększamy ich dostępny wachlarz.  Dzięki nowoczesnym spawarkom możemy zaoferować Tobie nowoczesną usługę, potwierdzoną dokumentem ISO pod kątem spawanych blach, oraz metod spawalniczych.

Spawamy:

  • stal czarną

  • stal nierdzewną

  • alucynk

  • aluminium

oczywiście z zachowaniem najwyższej jakości standardów.

Zatrudniamy profesjonalnych spawaczy, których kwalifikacje poświadczone są odpowiednimi egzaminami, certyfikatami oraz latami doświadczeń. Po zakończeniu procesu spawania, elementy są profesjonalnie szlifowane lub wytrawiane.

Metody spawania

Spawanie odbywa się metodą:

  • MIG – spawanie łukowe metali w osłonie gazu obojętnego

  • MAG – spawanie łukowe metali w osłonie gazu aktywnego chemicznie

  • TIG – spawanie łukowe metali elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego. Umożliwia spawanie wszystkich metali, w tym łączenie ze sobą różnych materiałów

Po wykonaniu spawania bez względu na dobraną metodę wykonywanych spawów, każdorazowo praca poddawana jest wnikliwej kontroli jakościowej połączeń spawanych zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
Jak każda praca, spawanie również podąża w stronę innowacji, zmienia się sprzęt oraz metody. Aby móc wykonywać prace spawania w sposób zgodny z tą ideą, w 2015 roku zakupiliśmy nowe spawarki, które stanęły przy w pełni nowych stanowiskach spawalniczych.

Spawanie, czy zgrzewanie?

Posiadamy zgrzewarki wielopunktowe firmy Aspa. Pracujemy na nich podczas zgrzewania m.in. siatek stalowych z prętów gładkich lub żebrowanych. Dzieki temu możemy wykonać dla Ciebie różnego rodzaju panele, sietki ogrodzeniowe, czy też zbrojeniowe. Gwarantujemy przy tym dużą wydajność i precyzję zgrzewania. 

Obecnie każde stanowisko spawalnicze wyposażone jest w wózki narzędziowe oraz pomocnicze, pozwalające na uzyskanie podręczności narzędzi dla spawacza oraz nowoczesne spawarki typu MIG-MAG i TIG, które ułatwiają pracę dzięki większej podręczności, ale przede wszystkim skracają czas wykonania spawów, a to prowadzi do oszczędności dla klienta, który może zapłacić mniej za wykonaną usługę dzięki skróceniu czasu jej trwania.

Każde stanowisko spawania wyposażone jest też w system filtrowentylacji, który poza podstawowym zadaniem jakim jest ochrona zdrowia spawaczy, dba również o czystość na stanowisku i zapobiega emisji pyłów, które mogłyby wpłynąć destrukcyjnie na jakość uzyskanych podczas spawania spoin.  

Spawanie potwierdzone certyfikatem

Trochę się w tym miejscu pochwalimy. Dzieki ciagłemu rozwojowi oraz doskonaleniu metod spawania udało się nam otrzymać certyfikaty spawalnicze. Spełniamy wymagania jakości na podstawie norm PN-EN ISO 384-3:2007, PN-EN 1090-2+A1:2012 i PN-EN 1090-3:2013. Przenosząc to na zrozumiały język: posiadamy wyposażenie zakładowe, wykwalifikowany personel oraz technologie spawania zapewniające właściwą produkcję i kontrolę wyrobów spawanych. Jednocześnie certyfikaty odnoszą się do elementów konstrukcji nośnych oraz ich zestawów wykonanych ze stali i aluminium do klasy EXC 2. Oczywiście nie otrzymalibyśmy certyfikatów spawalniczych, jeśli nie posiadalibysmy odpowiedniego działu kontroli odpowiedzialnego za nadzór spawalniczy.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej odnośnie usługi spawania, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

Projektowanie

Cięcie laserem

Gięcie blach

Spawanie

Malowanie proszkowe

Toczenie

Frezowanie

Śrutowanie

DO GÓRY