Projektowanie

Biuro projektowe

Projektowanie na podstawie Twoich pomysłów

Twoje zadowolenie jest dla nas najważniejsze. Dlatego przywiązujemy bardzo dużą uwagę do jakości naszych wyrobów. Aby otrzymać produkt, który spełnia Twoje wszystkie oczekiwania, utworzyliśmy Biuro Projektowe, składające się z Konstruktorów praktyków. To właśnie Oni zmieniają Twoje pomysły w gotowy projekt, opracowują technologię jego wytworzenia, oraz znajdują możliwości jego udoskonalenia na etapie produkcji.

Usługa projektowania:

• projektowanie konstrukcji
• modele 3D konstrukcji
• obliczanie wytrzymałości elementów
• obliczanie odkształceń konstrukcji
• obliczanie przepływów w konstrukcjach zamkniętych

Projektowanie - obliczenia konstrukcji - obrazek 1
Projektowanie - konstrukcja stalowa - obrazek 2

Projektowanie konstrukcji stalowych

Projektowane konstrukcje stalowe w zależności

od potrzeb klienta, poddawane są obliczeniom wytrzymałościowym, w przypadku możliwości powstania nadmiarowych odkształceń elementów podczas docelowego zastosowania.

 

Projektowanie trwa chwilę dłużej, ale za to ...

Oczywiście wszystkie obliczenia wytrzymałościowe wydłużają nieco czas przygotowania projektu. Masz jednak dzięki temu pewność, że zastosowany rodzaj materiału oraz sama budowa konstrukcji nie ulegnie późniejszemu zdeformowaniu lub wygięciu podczas użytkowania.

Czy czasochłonne obliczenia podczas projektowania są konieczne?

Rozumiemy, iż chcesz mieć swój towar przygotowany szybko, tanio i dobrze. My jednak stawiamy na jakość. Dokonując obliczeń wytrzymałościowych (np. ramy nośnej), już na etapie projektowania unikamy wielu błędów i zmniejszamy koszt produkcji prototypu.

Co jest bardziej opłacalne?

Czasami warto poświęcić trochę więcej czasu na projektowanie, niż na zmiany produkcyjne już prawie gotowego wyrobu. Wyobraź sobie, że bez dokonywania obliczeń czas na przygotowywanie prototypu mógłby zwiększyć się nawet czterokrotnie, nie wspominając o kosztach materiału oraz robocizny.

Obliczenia wytrzymałościowe na etapie projektowania są tak naprawdę niezbędne.

Projektowanie - obliczenia konstrukcji - obrazek 1
Projektowanie - obliczenia konstrukcji - obrazek 2

Ale niektóre elementy i tak się odkształcają

Oczywiście, niektóre elementy przy obciążeniach oraz podczas pracy będą się odkształcać i jest to naturalne. Przy ich projektowaniu używamy obliczeń odkształceń. Pomaga nam to dobrać odpowiedni materiał, z jakiego maja być wykonane, oraz zastosować autorskie systemy wzmocnień.

Projektowanie - obliczenia wytrzymałościowe - obrazek 1
Projektowanie - obliczenia wytrzymałościowe - obrazek 2

Czy odkształcenia są konieczne?

Na ten temat można napisać elaborat, ale wniosek jest zawsze taki sam. Materiał, z którego są wykonane elementy musi być do pewnego stopnia plastyczny. Idealnie sztywny detal natychmiast pękałby podczas pracy lub użytkowania.

Projektowanie - obliczenia wytrzymałościowe - obrazek 3
Projektowanie - obliczenia wytrzymałościowe - obrazek 4

Czy podczas projektowania potrzebne są jeszcze jakieś obliczenia?

Jeżeli Twoja konstrukcja zawiera elementy w postaci na przykład urządzeń elektronicznych, naturalnym jest, że będą one wytwarzać ciepło, jak również to, że muszą byc odpowiednio chłodzone. W każdej takiej kontrukcji źródła ciepła będą stanowiły rodzaj zagrożenia dla działających urządzeń. Należy wówczas wykonać obliczenia przepływów ciepła oraz dobrać do tego odpowiednie rozwiązania chłodzące, na przykłąd w postaci wntylatorów lub systemu cyrkulacji chłodzącego powietrza.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej odnośnie usługi projektowania, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

Projektowanie

Cięcie laserem

Gięcie blach

Spawanie

Malowanie proszkowe

Toczenie

Frezowanie

Śrutowanie

DO GÓRY