Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe

Jesteśmy w stanie sprostać Twoim wymaganiom odnośnie wysokiej jakości powłoki korozyjnej na poziomie C4. Nie wdajac się w techniczne szczegóły - gwarantuje to bardzo wysoką jakość malowania proszkowego, gwarantujacą trwałość powłoki, jak również trwałość kolorów. Kolor możeswz wybrać z całej dostepnej palety RAL. By osiągnąć tak wysoką jakość malowania proszkowego, wykorzystujemy innowacyjny sposób przygotowania powierzchni już na etapie mycia detali. W tym celu wykorzystujemy konwersję cyrkonową - naniesienie na umyty, odtłuszczony metal powłoki nanoceramicznej.

Youtube

Jak dbamy o jakość malowania proszkowego

Linia naszej malarni proszkowej spełnia surowe wymagania architektoniczne stowarzyszenia QUALICOAT. Myjka sterowana jest automatycznie, co gwarantuje, że otrzymasz detale, które są obrabiane równomiernie, a także będą posiadały nanozabezpieczenie. Skuteczność malowania proszkowego oraz trwałość powłoki antykorozyjnej uzyskiwana jest m.in. poprzez mycie detali w niezanieczyszczonej wodzie, chemicznie wzbogaconej środkami myjącymi, oraz w wodzie zdemineralizowanej. Potrafimy uzyskać ten efekt dzięki zastosowaniu szeregu filtrów oraz odolejaczowi wyposażonemu w układ płyt lamelowych.

Aby wyrób był trwały i odporny na korozję, a co z atym idzie, służył Ci przez długie lata, stosujemy wysokiej jakości pistolety natryskowe, oraz całkowite odseparowanie gniazda malarni proszkowej. Dzięki temu nanoszenie proszku na elementy metalowe nie jest zagrożone zainfekowaniem powłoki przez ciała obce, w tym m.in. pył i kurz.

Kilka słów o piecu i ekologii

Cały proces malowanie proszkowego odbywa się na linii malarskiej, którą wyposażylismy w piec polimeryzacji. Piec potrafi pomieścić detale nawet o długości do 6 000 mm. Został wyposażony w szereg czujnikó, dajacych możliwość ustawienia i kontrolowania żadanej temperatury. Należy przy tym pamiętać, iz każdy rodzaj farby proszkowej wymaga innej temperatury wypalania. Możemy dzięki temu zagwarantować Tobie najwyższą jakość uzyskanej powłoki antykorozyjnej, dzięki równomiernemu rozłożeniu temperatury na całej długości malowanego detalu.

Przy malowaniu proszkowym stosowane są rózne odczynniki chemiczne, przez co jednym z najważniejszych zadań jest ochrona środowiska naturalnego. Wyposażyliśmy malarnię w oczyszczalnię scieków, która gwarantuje, iż żadne zanieczyszczenia nie wydostaną się do środowiska. Jest to spójne ze standardami CRS - Corporate Socjal Responsibility - Odpowiedzialnosci Społecznej Przedsiębiorstwa.

Najważniejsze dane techniczne

Malujemy proszkowo:

  • stal czarną
  • aluminium
  • alucynk
  • INOX

Pomalujemy proszkowo detale o maksymalnych gabarytach:

  • ugość do 6 000 mm
  • szerokość do 1 350 mm
  • wysokość do 2 500 mm

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej odnośnie usługi malowania proszkowego, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

Projektowanie

Cięcie laserem

Gięcie blach

Spawanie

Malowanie proszkowe

Toczenie

Frezowanie

Śrutowanie

DO GÓRY