Gięcie blach

Gięcie blach - szybko, dokładnie, nowocześnie

Twoje zamówienie na gięcie blach może być zrealizowane szybko i dokładnie na nowoczesnych maszynach: prasie krawędziowej LVD, oraz prasie krawędziowej AMADA. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, dodatkowemu osprzętowi oraz szerokiemu zakresowi stępli do zaginania, jesteśmy w stanie wygiąć detale metalowe do:

  • 6 mm grubości
  • 3 000 mm długości

LVD - gdy liczą sie nowoczesne rozwiązania

Wszystkie skomplikowane gięcia blachy wykonujemy na maszynie LVD, ponieważ posiada ona regulowany system kompensacji – automatycznie dobiera nastawy  (wartość wyoblania stołu do odpowiedniej pozycji w zakresie gięcia blach). Ma to szczególe znaczenie przy gięciach blach głębokich oraz przy elementach długich.

Innym narzędziem zastosowanym w LVD jest laserowy pomiar gięcia blach Easy-Laser Form .

W odróżnieniu od mechanicznych systemów pomiaru kąta, Easy-Form Laser nie powoduje wydłużenia cyklu gięcia blach zapewniając każdorazowo powtarzalność tych gięć. Easy-Form Laser nie wymaga kalibracji po zmianie ustawień.

Czy można zaginać blachę jeszcze szybciej?

Oczywiście, że tak. Wszystkie krótkie elementy, które nie wymagają skomplikowanych, głębokich gieć oraz laserowego pomiaru kąta giecia, realizujemy na prasie marki AMADA. Wykonuje ona równie precyzyjne gięcie blach, jak jej młodsza siositra - LVD, a przy tym pozostaje szybka i wydajna. Wpływa to na szybsze wydanie Twojego zamówienia. Oszczędzajac Twój czas, redukujemy również Twoje koszty, przy zachowaniu najlepszego poziomu gięcia blach i wysokiej jakosci.

O co chodzi z tą całą kompensacją podczas giecia blach?

Jest to sposób sterowania CNC osią V. Nie zagłębiajac się za bardzo w techniczne szczegóły, wymienimy tylko zalety, które daje Tobie to rozwiązanie:

  • Całkowicie wyeliminowane są luzy, nie występuje konieczność regulacji poprzez układ podkładek dystansujących – zwiększa to dokładność i precyzję gięcia blach
  • Nie są wymagane dodatkowe czynności regulacyjne ze strony operatora zaginarki krawędziowej.  Jakkolwiek istnieje możliwość zmiany stopnia wyoblenia w stosunku do obliczonej przez jednostkę CNC wartości – wpływa to na uniwersalnosć procesu  względem Twoich wymagań przy zaginaniu blach.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej odnośnie usługi gięcia blach, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

Projektowanie

Cięcie laserem

Gięcie blach

Spawanie

Malowanie proszkowe

Toczenie

Frezowanie

Śrutowanie

DO GÓRY