XIII Kongres Nowego Przemysłu

  przez    0   0

„Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny” – wyróżnienia wręczone podczas

XIII Kongresu Nowego Przemysłu

Katowice/Warszawa 20 października 2016 – „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny” – to wyróżnienie dla najciekawszych i najważniejszych rozwiązań, służących podnoszeniu efektywności energetycznej. W gronie laureatów przyznanych po raz pierwszy nagród znaleźli się podejmujący odważne decyzje, liderzy w dziedzinie innowacji i nowych technologii. Gala wręczenia prestiżowych tytułów zwieńczyła pierwszy dzień XIII Kongresu Nowego Przemysłu.

– Konkurs skierowany był do firm, zarówno pomysłodawców, wykonawców, jak i użytkowników nagrodzonych projektów; do inwestorów, którzy zdecydowali się finansowo i organizacyjnie wesprzeć wyróżnione pomysły, do instytucji państwowych i samorządowych, zrzeszeń biznesowych, placówek naukowych, wreszcie do indywidualnych wynalazców i projektodawców.

 

Nadesłane zgłoszenia oceniło jury złożone z ekspertów i przedstawicieli kolegium redakcyjnego Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl.

 

Nagrody „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny” przyznano za:

Innowacyjny sposób zasilania z wykorzystaniem wnętrzowych stacji transformatorowych ICZ-E
w firmie Elektrobud

Wyróżnione rozwiązanie daje wymierne, wyliczalne korzyści finansowe w obniżeniu kosztów budowy i obniżeniu strat cieplnych w przesyle energii elektrycznej w porównaniu do rozwiązania tradycyjnego. Twórcy tej koncepcji rekomendują ją tak: „postaw przemysłową stacje transformatorową ICZ-E jak najbliżej odbiorników energii elektrycznej, obniż koszty budowy sieci elektroenergetycznej  i nie płać za straty cieplne w przesyle energii elektrycznej”.

Oszczędności energii w PepsiCo

Modernizację energetyczną Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Konstancin-Jeziorna

Podniesienie efektywności energetycznej oraz przygotowanie do elastycznej pracy bloku OP-650 (K-4) w elektrowni EDF Polska w Rybniku

Turbina wiatrowa małej mocy o pionowej osi obrotu Verti

Enabler DSR – optymalizacja zużycia energii w budynkach wielkokubaturowych

SYNDIS – Kompleksowy System Nadzoru, Doradztwa i Sterowania

FBVR – regulacja napięcia bazująca na pomiarze częstotliwości

Rozwiązania z zakresu automatyki budowlanej w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Abonament na Oszczędzanie – elektrownia słoneczna w abonamencie nawet za 1 zł

„Wzorzec. Efektywny Projekt Energetyczny 2016” to rozwinięcie formuły nagród „Nowy Impuls”, które honorowały firmy, instytucje i osoby, które wniosły do polskiej gospodarki i sektora paliwowo-energetycznego nową jakość, wyznaczały kierunki pozytywnych zmian. Tym razem merytoryczny fundament nagród został poszerzony i skupiono uwagę na efektywności rozwiązań energetycznych.

 

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 19 października 2016 r. podczas gali XIII Kongresu Nowego Przemysłu. Kongres to od 13 lat najważniejsze spotkanie sektora energetycznego
w Polsce, w trakcie którego poruszane są bieżące problemy branży. Co roku w wydarzeniu udział biorą przedstawiciele zarządów czołowych firm energetycznych, reprezentanci rządu, administracji publicznej oraz eksperci.

Organizatorem Kongresu Nowego Przemysłu jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl.

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się pod adresem: http://www.kongresnp.pl/pl/.

 

Nagroda-3
Nagroda-2
Nagroda-1
Nagroda

Powiązane Wpisy

Stacja transformatorowa na dachu? To możliwe!

1-1Filozofią przemysłowej, wnętrzowej stacji transformatorowej ICZ-E jest umieszczenie jej wewnątrz budynku, jak najbliżej urządzeń elektrycznych. Wówczas m.in. ograniczmy do minimum straty po stronie niskiego napięcia. Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy już miejsca w budynku? Wszystkie pomieszczenia produkcyjne a także garaże i piwnice są już całkowicie zajęte? Z pomocą przychodzi nam najnowsza przemysłowa stacja […]

CZYTAJ DALEJ →

Polska Nagroda Innowacyjności 2017

Polska Nagroda innowacyjności 2017Elektrobud S.A. uzyskała nominację do tytułu: Polska nagroda Innowacyjności 2017 w kategorii: Innowacyjna Firma za Przemysłową Stację transformatorową ICZ-E, dającą wymierne, wyliczalne korzyści finansowe w programie prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcję Biznes Plus w gazecie Wyborczej

CZYTAJ DALEJ →

Zaproszenie do udziału w seminarium

ZaproszenieZaproszenie do udziału w seminarium pt: Wymierne wyliczalne korzyści finansowe dla projektantów z zastosowania wnętrzowych stacji transformatorowych ICZ-E Seminarium odbędzie się w dniach 15-16.09.2016 w Pszczółkowie koło Wschowy i jest dedykowane dla biur projektowych. Seminarium będzie podzielone na bloki tematyczne: zagadnienia związane z projektowaniem wnętrzowych stacji transformatorowych ICZ-E, wyliczenie wymiernych korzyści finansowych dla projektantów omówienie […]

CZYTAJ DALEJ →

Przemysłowa Stacja Transformatorowa ICZ-E produktem roku 2014

Produkt Roku 2014Przemysłowa Stacja Transformatorowa ICZ-E została wybrana Produktem Roku 2014 w kategorii "Elementy instalacji elektrycznych i energetycznych" w II etapie konkursu organizowanego przez miesięcznik „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych”.

CZYTAJ DALEJ →

Komentarze są wyłączone

Powrót na górę