wycinanie

Cięcie laserem oraz wykrawanie mechaniczne blachy

Obróbka brach w naszej firmie następuje poprzez wycinanie laserowe i wykrawanie mechaniczne.
Cięcie laserem w najnowszej technologii, innowacyjna technologia optyki lasera oraz wymienne automatycznie stoły, gwarantują wycinanie laserowe z najwyższą precyzją.
Wycinamy laserem duże formaty blach, a dodatkowo maksymalna grubość blachy sięga rzędu 25 mm, gdzie zachowana zostaje precyzja cięcia blach i znikoma tolerancja.

Wykrawarka laserowa Eagle eVision:

 • format 2000 mm x 4000 mm
 • grubość do 25 mm

Wykrawarka laserowo – mechaniczna Trumpf Trumatic:

 • format 1500 mm x 3000 mm
 • grubość do 8 mm

Zastosowanie pneumatycznych trzymaczy wpływa na pełną stabilizację blachy, przez co nawet małe formaty blach przy naszym cięciu laserowym nie ulegają przesunięciom i są zgodne z wymiarem.
Wycinamy laserowo na urządzeniu marki Eagle eVision najnowszej generacji. Zespół konstruktorów projektując maszynę poszukiwał innowacyjnych rozwiązań, a to zaowocowało wprowadzeniem na rynek urządzenie energooszczędne, bezawaryjne, wykorzystujące najnowsze technologie pracujące na najwyższej jakości komponentach. W konsekwencji dysponujemy wykrawarką laserową o wyjątkowej wydajności pracy, w pełni zautomatyzowanym procesie, dbającą o obniżenie kosztów wycinania laserowego, a w następstwie obniżenie Państwa kosztów i maksymalne przyspieszenie wykonania zadania wycinania laserowego.
Dzięki temu, że nasz park maszynowy wzbogacił się o tak cenny nabytek, możemy Państwu zaoferować cięcie laserem w przystępnej cenie, maksymalnie skracając terminy realizacji zleceń.
Aby zapewnić kompleksową usługę cięcia laserowego / wykrawania blach, dysponujemy urządzeniem dwufunkcyjnym Tfumpf Trumatic TC 6000L. Maszyna skupia w sobie zarówno wycinanie laserem jak również mechaniczne narzędzia do wykrawania blach, co daje jej znaczą przewagę kombajnu. Wykonujemy na niej wszelkie przetłoczenia blach oraz perforacje.
Zarówno podczas cięcia laserowego jak również wykrawania mechanicznego, istnieje możliwość grawerowania blachy, co dodatkowo podnosi walory estetyczne blachy o znaki firmowe, logotypy, czy dowolnie zaprojektowaną przez klienta grafikę.
Cięcie laserowe oraz wykrawanie mechaniczne wykonujemy zarówno z proponowanej przez nas blachy, jak również wykonujemy usługi cięcia blachy z powierzonego materiału.
Zawsze przed produkcją weryfikujemy projekt, którym dysponuje klient. Oszczędzamy Państwa pieniądze, poprzez wychwycenie często zdarzających się błędów w dokumentacji i tym samym eliminujemy cięcie laserowe / wykrawanie blach z błędami, co oszczędza czas i pieniądze klienta. Nasze biuro konstrukcyjne służy pomocą na każdym etapie wykonywani usługi, czy będzie to jedynie cięcia laserowe, czy też kompleksowy produkt (szafy i obudowy, pulpity sterownicze, regały itp. Patrz kategorie produktów).

Gięcie blach

Proces gięcia blach realizowany jest dzięki nowoczesnym maszynom gnącym blachy, w tym:

 • Prasę krawędziową LVD
 • Prasę krawędziową AMADA

Potrafimy giąć detale metalowe:

 • do 6 mm grubości
 • do 3 m długości

Wszystkie skomplikowane gięcia blachy wykonujemy na maszynie LVD, ponieważ posiada ona regulowany system kompensacji – automatycznie dobiera nastawy – wartość wyoblania stołu do odpowiedniej pozycji w zakresie gięcia blach. Ma to szczególe znaczenie przy gięciach blach głębokich oraz przy elementach długich.
Rozwiązanie LVD traktujące kompensację jako sterowaną CNC oś V, powoduje, ze system jest wiodącym rozwiązaniem w tym zakresie w chwili obecnej, cechując się następującymi zaletami:

 • Całkowicie wyeliminowane są luzy, nie występuje konieczność regulacji poprzez układ podkładek dystansujących – zwiększa to dokładność i precyzję gięcia blach
 • Niewymagalne są dodatkowe czynności regulacyjne ze strony operatora zaginarki krawędziowej jakkolwiek istnieje możliwość zmiany stopnia wyoblenia w stosunku do obliczonej przez jednostkę CNC wartości – wpływa to na proces elastyczności z naszej strony względem wymagań klienta przy zaginaniu blach.

Innym narzędziem zastosowanym w LVD jest laserowy pomiar gięcia blach Easy-Laser Form .

W odróżnieniu od mechanicznych systemów pomiaru kąta, Easy-Form Laser nie powoduje wydłużenia cyklu gięcia blach zapewniając każdorazowo powtarzalność tych gięć. Easy-Form Laser nie wymaga kalibracji po zmianie ustawień. System ten wykorzystuje linie składające się ze zwielokrotnionych punktów świetlnych, obejmujące mierzony detal i pionową część matrycy przeprowadzając próbkowanie (pomiar), co 20 milisekund podczas gięcia blach.
Wszystkie elementy krótkie oraz nie wymagające skomplikowanych, głębokich gięć blachy, w tym niewymagających laserowego pomiaru kąta gięcia, realizowane są na prasie marki AMADA. Jest to maszyna równie precyzyjnie wykonująca gięcie blach, a przy tym szybka i wydajna, co wpływa na skrócenie czasu gięcia blach, a tym samym możliwość szybszego wydania towaru klientowi. Oszczędzając czas klienta, możemy również zaoszczędzić koszty klienta, przy zachowaniu równie dużego poziomu usługi gięcia blach i wysokiej jakości finalnego elementu.

gięcie blach
malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe – usługa świadczona na nowoczesnym obiekcie, zapewnia uzyskanie wysokiej jakości powłoki antykorozyjnej, na poziomie C4 (trwałość antykorozyjna powłoki 480 godzin w rozpylonej solance w komorze solnej). Jest to bardzo wysoka jakość malowania proszkowego dostępnych współcześnie technologii , gwarantująca trwałość powłoki, zarówno pod względem podpełzania korozji, jak również trwałości kolorów z wybranego przez klienta koloru RAL (cała paleta). Nasza usługa malowania proszkowego, aby osiągnąć tak wysoki stopień antykorozyjności wykorzystuje innowacyjny sposób przygotowania powierzchni już na etapie mycia detalu, poprzez wykorzystanie konwersji cyrkonowej (naniesienie na umyty, odtłuszczony metal powłoki nanoceramicznej).
Malowane proszkowo detale uzyskują wstępną powłokę zabezpieczającą już przed naniesieniem zabezpieczenia właściwego (proszku), co powoduje zwiększenie zabezpieczenia antykorozyjnego. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, malowanie proszkowe musi być poprzedzone szeregiem czynności przygotowujących deltal.

Malujemy proszkowo:

 • stal czarną
 • aluminium
 • alucynk
 • INOX

Pomalujemy proszkowo detale o maksymalnych gabarytach:

 • dł. 6m
 • szer. 1,35m
 • wys. 2,5m

Malujemy proszkowo wszystkimi kolorami z palety RAL. Dysponujemy farbami proszkowymi różnych producentów.

Linia malarni proszkowej spełnia wytyczne architektoniczne stowarzyszenia QUALICOAT.
Myjka malarni proszkowej sterowana jest automatycznie, włącznie z dozowaniem chemii oraz oscylacją trawers w trakcie natrysku, co gwarantuje równomierną obróbkę mytych detali, a także ich nanozabezpiecznie. Należy wspomnieć, że aby malowanie proszkowe było skuteczne, a powłoka antykorozyjna trwała, ważnym jest mycie detali w niezanieczyszczonym medium jakim jest woda sieciowa chemicznie wzbogacona środkami myjącymi oraz woda zdemineralizowana – w naszej malarni proszkowej uzyskujemy ten efekt dzięki zastosowaniu szeregu filtrów oraz odolejaczowi wyposażonemu w układ płyt lamelowych, dzięki któremu oddzielane są sekwestranty i substancje olejopodobne.
Na jakość zabezpieczenia antykorozyjnego metalu malowanego podczas malowania proszkowego na naszym obiekcie, na znaczący wpływ wysoka jakość zastosowanych pistoletów natryskowych (aplikacja proszku) oraz fakt całkowicie odseparowania gniazda malarni proszkowej, czyli miejsca właściwego gdzie następuje malowanie proszkowe (nanoszenia proszku) od czynników zewnętrznych. Gniazdo aplikacyjne jest zamkniętym pomieszczeniem, co wpływa na możliwość dokładnego naniesienia proszku na elementy metalowe, bez zagrożeń zainfekowania powłoki przez ciała obce, w tym pył i kurz i inne. Często na malarniach proszkowych spotykane są natryski otwarte, co powoduje, że powłoka uzyskiwana przez malowanie proszkowe zawiera zanieczyszczenia bezpośrednio wpływające na podpełzanie korozji już pod powłoką proszku. Traktując poważnie nasze usługi, zadbaliśmy o malowanie proszkowe w niemal sterylnych warunkach.
Malowanie proszkowe odbywa się na linii malarskiej wyposażonej w piec polimeryzacji, który pomieści detale długości 6 mb. Wyposażony jest on w szereg czujników dających możliwość zadania żądanej temperatury ( w zależności od karty charakterystyki farby proszkowej). Gwarantuje również równomierny rozkład temperatury na całej jego długości, co wpływa na jakość uzyskiwanej powłoki antykorozyjnej (równomiernie spolimeryzowana farba proszkowa na całej długości nawet najdłuższych detali).
W związku z dbałością o środowisko naturalne, nasza malarnia proszkowa wyposażona jest w oczyszczalnię ścieków, gwarantującą brak możliwości wydostania się do środowiska jakichkolwiek zanieczyszczeń, które mogą być efektem ubocznym malowania proszkowego na każdej linii malowania proszkowego. Jest to spójne ze standardami CRS (Corporate Social Responsibility).
Nasza malarnia proszkowa w chwili obecnej jest na etapie weryfikacji certyfikacyjnej światowego producenta farb proszkowych, w zakresie uzyskania certyfikatu architektonicznego.
Wydajność, jakość powłok oraz stopień zabezpieczenia antykorozyjnego uzyskiwanego w malarni proszkowej, kontrolowana jest na bieżąco przez personel, dzięki wyposażeniu w sprzęt laboratoryjny.

Spawanie

Spawanie jest jedną ze świadczonych przez nas usług w naszym zakładzie. Dzięki nowoczesnym spawarkom (park maszyn został wymieniony w 2015 roku), możemy zaoferować klientom szeroki wachlarz usług spawalniczych pod kontem spawanych blach oraz metod jakimi dysponujemy.

Spawamy:

 • stal czarną
 • stal nierdzewną
 • alucynk
 • aluminium

z zachowaniem najwyższych standardów i jakości.

Dzięki profesjonalizmowi naszych spawaczy, produkowane przez nas szafy i obudowy przeznaczone do prefabrykacji spełniają normy IP 65. Spawy po zakończeniu procesu są w profesjonalny sposób szlifowane lub wytrawiane.

Spawanie odbywa się metodą:

 • MIG – spawanie łukowe metali w osłonie gazu obojętnego
 • MAG – spawanie łukowe metali w osłonie gazu aktywnego chemicznie
 • TIG – spawanie łukowe metali elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego. Umożliwia spawanie wszystkich metali, w tym łączenie ze sobą różnych materiałów

Po wykonaniu spawania bez względu na dobraną metodę wykonywanych spawów, każdorazowo praca poddawana jest wnikliwej kontroli jakościowej połączeń spawnych zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
Jak każda praca, spawanie również podąża w stronę innowacji, zmienia się sprzęt oraz metody. Aby móc wykonywać prace spawania w sposób zgodny w tą ideą, w 2015 roku zakupiliśmy nowe spawarki, które stanęły przy w pełni nowych stanowiskach spawalniczych.
Obecnie każde stanowisko spawalnicze wyposażone jest w nowoczesne spawarki typu MIG-MAG i TIG, które ułatwiają pracę (podręczność), ale przede wszystkim skracają czas wykonania spawów, a to prowadzi do oszczędności dla klienta, który może zapłacić mniej za wykonaną usługę dzięki skróceniu czasu jej trwania.
Dodatkowo każe stanowisko spawania posiada wózki narzędziowe oraz pomocnicze, pozwalające na uzyskanie podręczności narzędzi dla spawacza. Każde stanowisko spawania wyposażone jest też w system filtrowentylacji, który poza podstawowym zadaniem jakim jest ochrona zdrowia spawaczy. Dbamy również o czystość na stanowisku i zapobiegamy emisji pyłów, które mogłyby wpłynąć destrukcyjnie na jakość uzyskanych podczas spawania spoin.

spawanie
DO GÓRY