Spawanie

spawanie

Spawanie jest jedną ze świadczonych przez nas usług w naszym zakładzie. Dzięki nowoczesnym spawarkom (park maszyn został wymieniony w 2015 roku), możemy zaoferować klientom szeroki wachlarz usług spawalniczych pod kontem spawanych blach oraz metod jakimi dysponujemy.

Spawamy:

  • stal czarną
  • stal nierdzewną
  • alucynk
  • aluminium

z zachowaniem najwyższych standardów i jakości.

Dzięki profesjonalizmowi naszych spawaczy, produkowane przez nas szafy i obudowy przeznaczone do prefabrykacji spełniają normy IP 65. Spawy po zakończeniu procesu są w profesjonalny sposób szlifowane lub wytrawiane.

Spawanie odbywa się metodą:

  • MIG – spawanie łukowe metali w osłonie gazu obojętnego
  • MAG – spawanie łukowe metali w osłonie gazu aktywnego chemicznie
  • TIG – spawanie łukowe metali elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego. Umożliwia spawanie wszystkich metali, w tym łączenie ze sobą różnych materiałów

Po wykonaniu spawania bez względu na dobraną metodę wykonywanych spawów, każdorazowo praca poddawana jest wnikliwej kontroli jakościowej połączeń spawanych zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
Jak każda praca, spawanie również podąża w stronę innowacji, zmienia się sprzęt oraz metody. Aby móc wykonywać prace spawania w sposób zgodny w tą ideą, w 2015 roku zakupiliśmy nowe spawarki, które stanęły przy w pełni nowych stanowiskach spawalniczych.
Obecnie każde stanowisko spawalnicze wyposażone jest w nowoczesne spawarki typu MIG-MAG i TIG, które ułatwiają pracę (podręczność), ale przede wszystkim skracają czas wykonania spawów, a to prowadzi do oszczędności dla klienta, który może zapłacić mniej za wykonaną usługę dzięki skróceniu czasu jej trwania.
Dodatkowo każe stanowisko spawania posiada wózki narzędziowe oraz pomocnicze, pozwalające na uzyskanie podręczności narzędzi dla spawacza. Każde stanowisko spawania wyposażone jest też w system filtrowentylacji, który poza podstawowym zadaniem jakim jest ochrona zdrowia spawaczy. Dbamy również o czystość na stanowisku i zapobiegamy emisji pyłów, które mogłyby wpłynąć destrukcyjnie na jakość uzyskanych podczas spawania spoin.